• 16 grudnia 2021

Wniosek do NIK o kontrolę pieniędzy przyznanych z Funduszu Patriotycznego dla organizacji R. Bąkiewicza

Składamy wniosek do NIK o kontrolę pieniędzy przyznanych z Funduszu Patriotycznego dla organizacji R. Bąkiewicza‼
Z kontroli poselskiej posłów KO wynika, że 3 miliony dla Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz Stowarzyszenia Straż Narodowa zostały przyznane niezgodnie z prawem ‼
Podejrzewamy manipulację punktacją w procesie rozpatrywania wniosków, a więc dopisywanie ich po to, aby zapewnić wypłatę pieniędzy dla nacjonalistów. Dokonano pozaregulaminowych zmian i jest to dowód na to, że decyzje o pieniądzach dla bojówek PiS zapadają na najwyższym szczeblu. Rząd przekazuje pieniądze na swoje bojówki, które mają pomóc PiS w wyprowadzeniu Polski z UE i utrzymaniu się za wszelką cenę przy władzy.
Mamy tu do czynienia z korupcją polityczną. Eksperci, którzy opiniują wnioski o dotacje są związani z PiS. To m.in. Piotr Mazurek, który jest prawą ręką premiera Morawieckiego, kandydat PiS na posła w okręgu wrocławskim Artur Adamski, Paweł Skibiński, który przed wyborami wchodził w skład honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego czy prawa ręka wicepremiera P. Glińskiego i radny PiS Mateusz Powązka. W tym gronie jest także Tomasz Panfil, który brał udział w koncertach w ramach imprezy Orle Gniazdo, gdzie świętowano urodziny Adolfa Hitlera.
Naszym zdaniem powinno niezwłocznie dojść do zatrzymania finansowania i zwrotu wszystkich pieniędzy przeznaczonych dla nacjonalistów z Funduszu Patriotycznego. Tym bardziej, że na rozpatrzenie czeka następny wniosek, tym razem na kwotę prawie 4 milionów złotych.