• 20 lutego 2024

Radio Katowice – 19.02.2024 „Temat do dyskusji”

„Chyba nikt nie może mieć wątpliwości, że gdyby nie daj Boże, Ukraina przegrała, gdyby armia rosyjska była na granicy polsko-ukraińskiej, to prawdopodobnie Polska byłaby kolejnym zaatakowanym krajem. Może wcześniej byłaby Gruzja, może Mołdawia, czy Estonia, ale nikt nie ma wątpliwości, że Putin chce skończyć tylko na zajęciu zachodniej Ukrainy.
Ponadto Europa musi być sama zdolna bronić się i nie porzucać swoich partnerów. Szczególnie, że bardzo niestety jest prawdopodobne, że za chwilę Ameryką będzie rządzić człowiek, który otwarcie mówi, że chce Amerykę wyprowadzić z NATO.
Więc Europa musi być gotowa bronić się sama, a teraz musi przekazywać Ukrainie broń, taką dzięki której będzie ona w stanie powstrzymywać armię rosyjską. Niedawno świetnie powiedział to minister Sikorski w wywiadzie dla amerykańskich mediów, że za 5 % swojego budżetu Ameryka doprowadziła do zniszczenia połowy potencjału armii rosyjskiej.
Obecnie toczy się wojna między Zachodem a Rosją. Ona jest prowadzona rękoma ukraińskich żołnierzy, którzy ponoszą ofiarę życia, ale Zachód nie może zaprzestać udziału w tej wojnie, bo inaczej to wojna przyjdzie do Zachodu”. Tomasz Głogowski.