• 19 sierpnia 2023

Poselska Kontrola w Lasach Państwowych

Poselska kontrola w Lasach Państwowych‼
O tym, że setki milionów złotych z budżetu Ministerstwa Rodziny jest wydawanych na kampanię PiS, pod pozorem pikników rodzinnych wiemy dobrze, ale publiczna kasa na pisowską kampanię idzie z różnych źródeł.
Od kilku tygodni Lasy Państwowe organizują pikniki mające promować polskie drewno. Tak jakby ta promocja była potrzebna, a nie było problemów z zakupem drewna. Pikniki tak się jakoś dziwnie składa, organizowane są głównie na terenie gliwickiego okręgu wyborczego, z którego startował już do sejmu i z pewnością będzie czynił to ponownie dyrektor generalny Lasów Państwowych.
Bulwersuje nas, że tyle drzewa jest wycinane i sprzedawane nieprzetworzone za granicę, głównie do Chin a tym bardziej może wkurzać, że spora część pieniędzy zarobionych na wycinaniu Polskich Lasów będzie szło na kampanie PiS.
Wczoraj razem z posłanką Moniką Rosą byliśmy u dyrekcji Lasów Państwowych przedstawić konkretne pytania dotyczące liczby pikników, kosztów, które ponoszą Lasy Państwowe na ich realizację. Nawet się zastanawialiśmy czy zostaniemy przyjęci, bo niedawno Lasy Państwowe próbowały utrzymywać, że nie podlegają możliwości kontroli poselskich.
Widocznie czuć wiatr zmian, bo zostaliśmy zaproszeni i odbyliśmy kurtuazyjną rozmowę z pracownikiem Lasów Państwowych. Mimo że pytania zostały wysłane dzień wcześniej, poinformowano nas, że są zbyt szczegółowe, aby móc udzielić od razu odpowiedzi. Zapewniając jednoczenie, że w ciągu ustawowych 14 dni na pewno ją otrzymamy.
Czekamy więc i na pewno tej sprawy nie odpuścimy, bo niedopuszczalne jest, aby publiczne pieniądze i to jeszcze zarobione na wycinaniu lasów trafiały na pisowską kampanię.