• 25 marca 2021

Firmy produkujące garnitury nie mogą skorzystać z pomocy z Tarczy 2.0 PFR

Rzeczywiście nie zostały one objęte zakazem prowadzenia działalności w czasie pandemii, ALE … (najważniejsza część zdania, zawsze pada po ALE…)… Większość sklepów z elegancką odzieżą (w których sprzedawane są garnitury, czy koszule) znajduje się w galeriach handlowych, które były zamknięte przez wiele miesięcy. Nawet jeśli już zostały otwarte, to mają zapasy i nie będą tak szybko zamawiać nowych kolekcji.
Poza tym – sprzedaż koszul i garniturów inspirują: wesela, studniówki, komunie, kongresy, targi, Sylwester i karnawał – a tego wszystkiego jak wiadomo nie było. Istotne (bardzo!!!) jest również to, że garnitury sprzedawane w Polsce w większości (80%) są produkowane w kraju (w przeciwieństwie innych części garderoby zazwyczaj importowanych z krajów azjatyckich).
Zwróciłem się z interpelacją nawołującą do zmiany rozporządzenia rady ministrów i umożliwienie producentom garniturów skorzystania z Tarczy 2.0 PFR. Jej treść dostępna jest pod linkiem: https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=21145