• 16 grudnia 2021

DLACZEGO METROPOLIA NIE MOŻE WYBUDOWAĆ SPALARNI ŚMIECI?

Spytajmy o to śląskich i zagłębiowskich posłów PiS ‼❗
Za wywóz śmieci płacimy coraz większe, astronomiczne już niemal kwoty. Jednocześnie produkujemy ich coraz więcej, a wysypiska śmieci są uciążliwe dla sąsiedztwa.
Na Górnym Śląsku i Zagłębiu idealnym rozwiązaniem byłoby zbudowanie WSPÓLNEJ spalarni śmieci dla wszystkich chętnych miast konurbacji, co znacznie obniżyłoby koszty ponoszone przez mieszkańców, a jednocześnie byłoby bardzo ekologicznym projektem.
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest gotowa podjąć się takiego zadania, wstępnie znalezione określono nawet miejsce.
Potrzebna była do tego zmiana prawa. Prosta, wydawać się mogło niekontrowersyjna.
Odpowiednia poprawka została przygotowana przez senatora Zygmunta Frankiewicza i przyjęta przez Senat.
W środę Sejm ją odrzucił… Za odrzuceniem głosowali wszyscy posłowie PiS, a także kilku posłów Kukiza i niezrzeszonych. Opozycja była za przyjęciem poprawki, ale głosowanie przegrała…
Dlaczego PiS głosował przeciw przyznaniu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii prawo zajmowania się gospodarką odpadami….?
Czy dlatego, że pośród śląskich i zagłębiowskich samorządowców nie ma zbyt wielu takich, którzy sympatyzują z PiS-em..?
Czy dlatego Ślązacy i Zagłębiacy mają płacić więcej wywóz śmieci i mieszkać w sąsiedztwie coraz liczniejszych wysypisk…?!?
Zapytajmy o to śląskich i zagłębiowskich posłów PiS, którzy WSZYSCY głosowali za odrzuceniem tej poprawki !!!!
Dla ułatwienia załączam przykładową treść zapytania. Wyślijcie do najbliższego biura poselskiej posłanki/posła Prawa i Sprawiedliwości !!!