• 12 marca 2021

Czy zaczął się Polexit?

„Przejrzysty proces tworzenia prawa, dostęp do niezależnych sądów, równość wobec prawa” – przeciwko takim wartościom chce postawić veto polski rząd…
Należy pokreślić, że przygotowywana przez UE zasada praworządności przeciwko której protestują Polska i Węgry, będzie bardzo zwężona. Dotyczyć ma kontroli wykorzystywania środków budżetowych i właściwego funkcjonowania instytucji, które tymi środkami zarządzają i przeprowadzają kontrole.
*
Trudno się dziwić, że histerycznie protestują Węgry, bo oskarżenia wobec Viktora Orbana o sprzeniewierzanie unijnych środków i wykorzystywanie ich do prywatnych celów są mocno udokumentowane. Ale czy polski rząd też ma na sumieniu coś o czym nie wiemy…?
*
Oczywiście nauczeni, że kłamstwem wygrywa się wybory nie cofają się przed nim także w tym przypadku. Opowiadają idiotyzmy o tym, że będziemy zmuszani do zatwierdzenia małżeństw homoseksualnych, czy adopcji dzieci przez takie związki, a nawet że praworządność oznacza handel dziećmi.
To oczywiście brednie, ale można się obawiać, że wiele osób w nie uwierzy…
Krzywdy Unii Europejskiej tym nie zrobimy, nawet jeśli Sejm (co zapowiada PiS !!!) odrzuci nowy europejski fundusz odbudowy po epidemii covidu. Unia Europejska z pewnością znajdzie rozwiązanie, np. przygotuje Fundusz dla krajów Euro+ (a tym plusem będą wszystkie kraje Unii Europejskiej, poza Polską i Węgrami…).
*
PiS przestraszony protestami i spadkiem w sondażach szuka sposobu na ich odbudowanie. poparcia. Tym sposobem okazuje się ma być antyeuropejskość.
Oczywiście to też kwestia wewnętrznej walki w obozie władzy, o to kto jest bardziej na prawo, o to kto będzie stał między murem z prawej strony, a resztą sceny politycznej – czy Kaczyński czy Ziobro? Dlatego nie cofają się przed żadnych kłamstwem i robią wszystko, by zohydzić swoim potencjalnym wyborcom Unię Europejską.
*
Cameron też nie chciał wyjścia z Unii Europejskiej, gdy zapowiadał referendum. Być może PiS też nie chce, ale otwiera puszkę z demonami. Wprowadza nas na drogę z której może nie być wyjścia.