10 pytań do Brukseli

.

Już w najbliższy poniedziałek 14 września rusza facebookowy konkurs "10 pytań do Brukseli".

Na fanpegeu Posła na Sejm RP Tomasza Głogowskiego codziennie pomiędzy godz. 15.30 a 16.00 pojawiać będzie się jedno pytanie konkursowe dot. Unii Europejskiej. Najszybsza poprawna odpowiedź zdobywa 1 pkt. Dodatkowe 10 punktów uzyskać będzie można gromadząc kupony drukowane w tygodniku Gwarek (w wyd. 15 i 22 września, wartość każdego kuponu to 5 pkt.).Osoba, która uzyska w ostatnim dniu trwania konkursu najwięcej punktów rankingowych wygrywa pięciodniową wycieczkę do Brukseli w dniach 18 – 23 października.Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Więcej na: facebook.

Do pobrania

Regulamin

Kolory Europy, kolory Śląska

.

Informacje ogólne

Wakacyjny konkurs fotograficzny, którego organizatorami są Poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski oraz Poseł do PE Marek Plura. Czas trwania: od 20 czerwca do 15 września. Konkurs w swojej idei nawiązuje do niemal identycznej kolorystyki flag Unii Europejskiej i Śląska. Zadanie konkursowe polega na fotograficznej interpretacji hasła konkursowego i ujęciu go w niebanalny i ciekawy sposób.

Europa od kuchni

.


Informacje ogólne

Celem konkursu jest zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców bogactwa i różnorodności europejskich tradycji kulinarnych, w tym smaków Śląska.