Konkurs #UNESCOwTG rozstrzygnięty

.

Poseł do PE prof. Jerzy Buzek oraz poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski zorganizowali w maju konkurs pod hasłem #UNESCOwTG. Zadaniem było wykonanie fotografii lub stworzenie hasła promującego wpis tarnogórskich obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wśród zgłoszeń konkursowych przeważającą większość prac stanowiły hasła promujące. Wybór zwycięzców nie był łatwy, ale po burzliwych naradach jury ogłosiło werdykt. Zwycięzcami ostatecznie ex aequo zostali: Jarosław Wesołek z Tarnowskich Gór z hasłem: Sztolnia, hałda, park, srebrzysta woda - to Tarnowskie Góry do UNESCO doda; Grzegorz Modrzyński – również z Tarnowskich Gór, który zaproponował hasło: Tarnogórskie skarby; szyby, góry, sztolnie, woda to Unesco się spodoba; a także Robert Opara - uczeń Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim z hasłem: Sztolnie Czarnego Pstrąga UNESCO rekomenduje, ponieważ wiele atrakcji wszystkim gwarantuje.

Zwycięzcy konkursu na przełomie maja i czerwca wyjechali na wycieczkę do Brukseli, gdzie zobaczyli najciekawsze i najbardziej znane miejsca belgijskiej stolicy. Dodatkowo podczas wyjazdu spotkali się z prof. Jerzym Buzkiem i wzięli udział w wystawie promującej tarnogórskie podziemia, która odbyła się w siedzibie Parlamentu Europejskiego.